26 Nisan 2016 Salı

ZEYTİNYAĞLI İNCİR


ZEYTİNYAĞLI İNCİR 

Cennette iki tane ağaç olduğuna inanılır. Bir tanesi incir ağacıdır gerçeği temsil eder, diğeri ise hayatı temsil eden zeytin ağacıdır. Bu iki kıymetli meyvenin faydaları ayrı ayrı saymakla bitmiyor. Üstüne birde ikisi bir araya gelince oluşan faydaları var ki; mutlaka değerlendirilmelidir.
Zeytinyağlı İncir, Özel üretim zeytinyağı içerisinde küçük dilimler halinde bekletilen incirler hem çok leziz bir tatlı halini alır hem de birçok hastalığa iyi gelir.
Bu karışım uzun süreli öksürükler, astım ve bronşit tedavilerine yardımcı tedavi olarak kullanılır.
Zeytinyağlı İncir, içerdiği yüksek oranlardaki Protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir besindir.
Bu üründen gün içinde birkaç kaşık tükettiğinizde vücudunuzun günlük ihtiyacı olan; Kalsiyum, magnezyum, fosfor vitamin B1, Vitamin B2 gibi vitamin ve minerallerinin önemli bir kısmını karşılamış olursunuz.
Zeytinyağlı incir, içerdiği yüksek orandaki liflerle bedene giren kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlar.
Sindirimi kolaylaştıran zeytinyağlı incirin, bedeni bakterilere karşı koruyan etkileri de vardır.
Zeytinyağlı İncir içerdiği yüksek orandaki kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin oluşumu ile sağlıklarını garantiler. İncirin içerdiği kalsiyum, diğer besinlerdekine göre daha kolay sindirilir. 
Zeytinyağlı incir özellikle çocuklarda korkusuzca kullanılabilecek doğal ve güvenli bir müshildir.
 Her çeşidin ayrı özelliklerini barındıran natürel sızma zeytinyağları; soğuk sıkım tekniği ile elde edildiği için, zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerini kaybetmez. Buna bağlı olarak da acılık ve yakıcılığı yüksek seviyededir. Zeytinyağında dilinizde hissedilen acılık ile boğazınızda hissedilen yakıcılık olumlu özellik olup yağın kalite kriterini gösteren unsurlardandır. Ürünlerde çeşide göre meyvemsi aromalar (Çimen, yeşil elma, enginar, badem, yeşil muz, çiçek) orta yoğunlukta olup dengeli bir natürel sızma zeytinyağıdır.
İşte Zeytinyağlı incir ile sizler için Cennet meyvelerini bir araya getirdik.

0 yorum:

Yorum Gönder

iLETİŞİM

Bizimle İletişime Geçin

Bizlere telefondan,dükkanımızdan ve sosyal medyayla iletişime geçin.

Adres:

İnönü Caddesi No:107/B Maltepe,İstanbul

Telefon:

0532 230 78 14 - 0532 263 26 29

Blogger tarafından desteklenmektedir.