26 Nisan 2016 Salı

ZEYTİNYAĞI SABUNU LÜKS ZEYTİNLİ (İKİLİ) ORGANİK KUTULU (1X2) SABUNLUKLU

ZEYTİNYAĞI SABUNU LÜKS ZEYTİNLİ ( İKİLİ ) 200 G ORGANİK LÜKS ZEYTİNLİ KUTULU (1X2) SABUNLUKLU
SABUN
Sodyum hidroksit aracılığıyla yağ ve sabun arasında gerçekleşen bir reaksiyondur. Piyasadaki sabunlardan farklı olarak, doğal sabunlarda sentetik katkı maddesi yoktur. Doğal sabun ''sofralık zeytinyağı'' çeşitli bitkiler, bitki suları, soğuk sıkım yağlar, ezilmiş tohumlar, turunçgillerin kabukları, meyve, sebze gibi doğal katkı maddeleri içerebilir. Doğal sabunda sadece cilde yararlı, cildi besleyen katkı maddeleri olmalı. Bu sabunlar eğer herhangi bir renk içeriyorsa bu mutlaka tamamen doğal kaynaklardan elde edilmiş olmalı.
Neden doğal sabun kullanmalıyız? Eğer cildinizde gördüğünüz kırmızılığın, kaşıntının neden ortaya çıktığını ya da cildinizin neden pul pul olduğunu kendinize soruyorsanız, bunun sebebi kullandığınız sabun ya da vücut şampuanlarındaki sentetik katkı maddeleri olabilir. Egzama rahatsızlığı olan birçok kişi, doğal sabun kullanmaya başladıktan sonra bu sorunlarının ortadan kalktığını söylemektedirler.
Doğal sabunu piyasadaki diğer sabunlardan daha iyi kılan şey doğal sabunların cildi kurutmamasıdır. Kaliteli yağlardan yapıldığında(örneğin sızma zeytinyağı), doğal sabun daha çok gliserin içerir. Sabundaki gliserin nemlendirici olarak görev yapar. İçerdiği yüksek oranda kaliteli yağların yanında, doğal sabunu diğerlerinden ayıran bir başka özellik de soğuk pres bitki yağları, süt ve bunun gibi eklenen diğer maddelerin de sabunun nemlendirme özelliğini artırması.

ÜRÜNLERİMİZ
Eğer doğal sabun kullanmaya karar verip satın almışsanız ona iyi bakmalısınız. Doğal sabunu yanlardan ve alttan hava akımına izin veren ortamlarda saklayın.
Zeytinyağı yıkama esnasında ciltte bir film tabakası oluşturarak cildin doğal rutubetinin yok olmasını önler ve ciltte yaşlanmayı geciktirici (anti -aging) olarak faydası vardır.
Vitamin E, güneş ışınlara karşı etkin bir filtreleme sağlar, cildi korur ve bir antioksidan olarak hareket eder.
Boya ve hiçbir kimyasal madde içermez.
Soğuk sabunlaştırma yöntemi ile imal edilmiştir.

0 yorum:

Yorum Gönder

iLETİŞİM

Bizimle İletişime Geçin

Bizlere telefondan,dükkanımızdan ve sosyal medyayla iletişime geçin.

Adres:

İnönü Caddesi No:107/B Maltepe,İstanbul

Telefon:

0532 230 78 14 - 0532 263 26 29

Blogger tarafından desteklenmektedir.