26 Nisan 2016 Salı

Selma EXT 500 cc


Selma Ekstra Zeytinyağı 500 cc


Hadiste ''zeytinyağı yiyin ve onunla yağlanın, zira onda yetmiş derde şifa var.'' denmiştir.
Zeytinyağı! Mucizenin diğer adı!  Bu ürünü elinize aldıysanız sağlığa merhaba diyebilirsiniz. Ayvalık ve Körfez bölgesinin eşsiz aromalı, hafif, taze tada sahip zeytinleri özenle, zedelenmeden toplanıp, en kısa sürede ve uygun koşullarda sıkım ünitesine ulaştırılır. Temizlik ve hijyen kurallarına uyularak üretime alınır.
Kapağını açtığınızda hafif fresh bir koku alırsınız ki bu da yağınızın Ayvalık, Domat, Memecik tipi zeytinlerin uygun koşullarda toplanarak soğuk sıkım işlemine tabi tutulması ile üretilmiş olduğunun ve sizin sofranıza kadar doğru koşullarda saklandığının göstergesidir.

Ülkemizin mono varyete (tek çeşit) olarak üretilen, kimyasal ve duyusal analizleri yapılarak tüketiciyle buluşturulan nadide ürünlerimizdendir.
Özellikle etiketlerine baktığınızda her çeşide özel baskı ve şişelerde, tüketiciye bozulmadan ulaştırılması hedeflenen ürün gamını görüyorsunuz.
Her çeşidin ayrı özelliklerini barındıran Natürel Sızma Zeytinyağları; soğuk sıkım tekniği ile elde edildiği için, zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerini kaybetmez. Buna bağlı olarak da acılık ve yakıcılığı yüksek seviyededir. Zeytinyağında dilinizde hissedilen acılık ile boğazınızda hissedilen yakıcılık olumlu özellik olup yağın kalite kriterini gösteren unsurlardandır. Ürünlerde çeşide göre meyvemsi aromalar (Çimen, yeşil elma, enginar, badem, yeşil muz, çiçek) orta yoğunlukta olup dengeli bir natürel sızma zeytinyağıdır.
Natürel Sızma Zeytinyağlarını salata, meze, soğuk zeytinyağlı yemekler, et yemekleri, balık ve beyaz etlerde kullandığınızda ayrı bir lezzet dünyasına geçeceksiniz. Özellikle bu üst sınıf yağların çiğ tüketilmesini tavsiye edilmektedir.

Zeytinyağı besin ögeleri tablosu (100 gr için)
Kalori                             :884 kcal
Lif(g)                             :0
Protein (g)                      :0
Calsiyum (g)                  :0
Doymuş Yağ asiti   (%)   :15
Doymamış yağ       (%)   :85

Kimyasal Analiz Sonuçları
Sınıf                                                                : Natürel Sızma Zeytinyağı
Serbest Yağ Asitliği(oleik asit cinsinden %))        : 0,5
Peroksit değeri (Peroksit değeri(meq gr O2/kg)   : 8

Duyusal Analiz SonuçlarıMeyvemsilik          :3
Acılık                    :2
Yakıcılık                :3
Ayvalık, Memecik, Domat çeşitlerinin eşsiz aromaları mevcuttur.
Tattığınız da badem, çağla tadı alırken kokusunda bergamot çiçeği aroması hakimdir.
Acılık ve yakıcılık ülkemiz yağlarının ortalamasının üzerinde olması zeytinyağının fenol maddelerini kaybetmeden korunduğunun belirtisi olmakla birlikte zeytinyağının işlenmesinde soğuk sıkım tekniğinin uygulandığını göstermektedir. Böylece bu üründe zeytinyağına işlenen Memecik, Ayvalık ve Domat çeşitlerinin kendine özgü acılık, yakıcılık ve meyvemsilik gibi olumlu duyusal özellik seviyelerini uygun koşullarda saklanması koşulu ile raf ömrü boyunca koruyacağına emin olabiliriz.

0 yorum:

Yorum Gönder

iLETİŞİM

Bizimle İletişime Geçin

Bizlere telefondan,dükkanımızdan ve sosyal medyayla iletişime geçin.

Adres:

İnönü Caddesi No:107/B Maltepe,İstanbul

Telefon:

0532 230 78 14 - 0532 263 26 29

Blogger tarafından desteklenmektedir.